סערה ברשת סביב ההחלטה לתת לשירה איסקוב להשיא משואה בערב יום העצמאות.

צילום: מתוך הרשת קרדיט לא ידוע (לפי ס' 27א לחוק)

מערכת גירושים ישראל

בימים האחרונים מתחוללת סערה ברשת סביב עניין שהיה נראה טריוואלי ולגיטמי. הדלקת המשואה בידי שירה איסקוב שזוכה לתשומת לב ואהדה רבה בכלי התקשורת בזכות הישרדותה מנסיון הרצח של בעלה לשעבר אביעד משה.

הדלקת המשואה בידי איסקוב מעוררת כך נראה מחלוקות רבות בקרב הציבור שנדרש לשאלה האם איסקוב היא גיבורה של כלל הנשים או שמא היא חלק ממאבק משפחתי עצוב ועקוב מדם שבו ע"פ עדותו של אביעד משה היה לה חלק לא מבוטל (בעדותו שנחשפה במשפט טען משה כי איסקוב נהגה בו באלימות מילולית ופיסית טרם נסיון הרצח)

לאחרונה נשמעים עוד ועוד קולות שמתרעמים על כך ששירה איסקוב נבחרה להדליק משואה רק בגלל היותה אישה נפגעת אלימות במשפחה ואילו יניב אמנילוב שגם הוא שרד תופת כאשר הוצת וכמעט נשרף כליל בעודו בחיים כלל לא הוזכר כמועמד ו/או שותף להדלקת המשואה.

פורום הארגונים למען המשפחה הודיעו שהם מתכוונים לפנות בעניין זה לשרה מירי רגב שאמונה על וועדת הטקסים בדרישה לצרף גם את יניב אמנילוב לטקס הדלקת המשואה במסגרת השוויון למאבק באלימות במשפחה בכלל ולא רק במיגור האלימות כנגד נשים.

בפורום טוענים כי בעיית האלימות במשפחה אינה נחלתן של נשים בלבד וכי גם גברים רבים סובלים מאלימות ויש מקום לתת חשיפה ותהודה ציבורית גם להם.

גם אושיית הרשת והידוענית ג'וני ניר מוזס הביעה סלידה מהבחירה בשירה איסקוב וכך כתבה: "פעם בעבר הלא רחוק רק אנשים שממש תרמו משהו לחברה הדליקו משואות. היום ממש לא כבוד מיוחד להיות ברשימה הזאת, בואו נבחן את תרומתם של מדליקי המשואות לחברה ולמדינה שלנו… הכי חשוב שיהיו מפורסמים, תרומתם לחברה? גם המעוז הזה רמוס".

גם העיתונאי והמגיש ינון מגל צייץ בנושא סקר כאשר שאל את עוקביו את דעתם למהלך. על הסקר השיבו מעל 5000 עוקבים ונראה כי גם שם הדעות חלוקות: 

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות