כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים לאם שחטפה ממשמורת

מערכת גירושים ישראל

הבוקר הודיעה הפרקליטות כי הוגש כתב אישום חמור נגד גלית צרפתי, האם החשודה כי חטפה ממשמורת את בנה לאחר שבית המשפט הורה להעביר את המשמורת לגרוש שלה.

לפי כתב האישום, צרפתי הפרה צו בית משפט שקבע כי הילד המשותף יעבור למשמורת אצל אביו, והסתתרה עם בנה בדירת מסתור בקריית אתא במשך יותר משבועיים, כשבזמן הזה השניים הוכרזו כנעדרים. צרפתי עשתה פעולות הכנה והסתרה שונות ובכלל זאת, משכה כסף מזומן מהכספומט, השאירה את רכבה בבית אביה והפסיקה את השימוש בטלפון הנייד שלה, הצטיידה במספר תיקים ומזוודה, לקחה עימה את הקטין ועברה עמו ממקום למקום כשהיא מסתירה אותו. כמו כן, בחודש ינואר האחרון, הוצא כנגדה צו מעצר. לאחר שנמצאו האם ובנה הקטין, הוא הועבר בליווי אמו ומשטרת ישראל לרשויות הרווחה, אשר העבירו אותו למשמורת אביו, שם הוא שוהה עד כה.

בכתב האישום נכתב כי הנאשמת החביאה את הילד מתחת לשמיכה בנסיון להפר את הוראת בית המשפט להעביר את הקטין לאביו, על כן היא מואשמת גם בסעיף של הפרת הוראה חוקית.

כזכור, צרפתי ובנה בן החמש נעדרו למשך כשבועיים במהלך החודש האחרון, לאחר שלא מימשה את הסדרי הראיה בין הילד לאביו. במהלך החיפושים אחריהם, שלוו בחשש לחייהם, נעצרו לחקירה שתי נשים תושב המושב כוכב מיכאל. לבסוף, אותרו השניים לאחר שנמצאו בדירה בקריות בה התגוררו אנשים מבוגרים. 

בחודש דצמבר האחרון, ניתן פסק הדין בו הורה בית המשפט לענייני משפחה, כי המשמורת על הקטין תועבר לאב בתוך עשרה ימים. הנאשמת הגישה ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי, אשר קבע, כי "העברת הקטין לידי המשיב תעשה ב-20 בינואר, לא יאוחר משעה 14:00". גם בקשת הערעור שהגישה האם לבית המשפט העליון נדחתה, ואולם לפני מתן ההחלטה ברשות הערעור, החלה לבצע פעולות שונות במטרה להכשיל את העברת המשמורת על הקטין לאב ולמנוע את העברת הקטין לאב באופן פיזי.

באופן די מפתיע ביקשה הפרקליטות מעצר עד תום ההליכים של צרפתי. 

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות