המחקר המלא בנושא עלות גידול הילדים וקביעת דמי המזונות בישראל

מערכת גירושים ישראל
ביום 4.11.2020 פרסם הדיין הרב אוריאל אליהו את מאמרו המלא והמקיף אשר עליו הסתמך בפסק הדין 1128743/7.

מאמרו של הרב עורר הדים רבים בציבור ובעוסקים בענייני הגירושים בישראל.

המחקר אשר פורסם לראשונה כאן   באתר 'גירושים ישראל' התבסס על נתונים רבים שבחן הרב אליהו בביתו שלו ובנוסף על נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מעניין לקרוא את דברי הרב אליהו בהערת שוליים במאמרו: "לאחר שהלוחות הסופיים נבנו, התעוררה דרישה חד־משמעית במחלקה לייעוץ וחקיקה של משרד המשפטים שלא לפרסם את התוצאות בטענה שהתוצאות 'רגישות', ובמילים אחרות, לא מתאימות לקונספציה השלטת כיום.

במקביל למחקר של הלמ"ס, גילה הרב אליהו שגם פורום קהלת שוקד על מחקר משלו. יו"ר פורום קהלת לכלכלה ד"ר מיכאל שראל, לשעבר הכלכלן הראשי של משרד האוצר, והכלכלן אריאל קרלינסקי, ערכו בדיקה מעמיקה באמצעות כלים פיננסיים ומשוואות סטטיסטיות. במסגרתה הם ביקשו לברר מהו אומדן העלות האמיתית של ילד בישראל בכל הגילים ובכל סוגי המשפחות, המגזרים והמעמדות. ממצאי המחקר, שנערך ביוזמתו של עו"ד ד"ר יואב מזא"ה מהקריה האקדמית אונו, דמות מוכרת בתחום דיני המשפחה בישראל, פורסמו במאמר מדעי ב"רבעון לכלכלה"

למערכת האתר אף נודע כי הרב הבכיר אליעזר איגרא מבית הדין הגדול בירושלים מסרב בתוקף להכיר בנתונים שהוצגו במאמר והוא אף מתרעם על המתדיינים אשר מסתמכים עליו.

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות