הליכוד וימינה בקואליציה משותפת נגד החוק 'אלימות כלכלית' של קרן ברק וניסנקורן

מערכת גירושים ישראל  

דיון סוער היום בוועדת חוקה שם התאחדו חברי הליכוד וימינה נגד חבריהם מתוך הממשלה – קרן ברק (הליכוד), אבי ניסנקורן (כחול לבן) ומירב כהן (כחול לבן).

 

בדיון בוועדת חוקה דנו בחוק 'אלימות כלכלית' שעבר בקריאה ראשונה בכנסת לקראת העברתו לקריאות שנייה ושלישית, אך הצעת החוק ספגה ביקורות רבות מכל קצוות הקשת הפוליטית, עיתונאים, כלכלנים ומשפטנים.

הדיון גלש לפסים סוערים כאשר כמה מחברי הכנסת ממפלגות הימין התבטאו כנגד החוק. ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) אמר: "אולי הוא הטיל עליה אימה כלכלית כשלא נתן לה לקנות ב-10 אלף שקל בגדים? או אולי היא הטילה עליו אימה כשהיא הלכה וקנתה בעשרת אלפים שקל ורוששה אותו? והוא לא יכול היה ללכת לכדורגל? אם הכל משפטי, אנה אנו באים?".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) תקף את הצעות החוק: "מהר מאוד זה יהפוך כלי לשופטים השמאלנים הנאורים שיבואו לחנך את 'החשוכים הפטריארכליים' כמוני – זה יפרק משפחות".

ח"כ קרעי: "אל תתנו לשופטים לנהל לנו את המשפחה", השר ניסנקורן והשרה מירב כהן מנסים לקדם הצעת חוק מסוכנת ומנותקת, זו כריכה של דבר בדבר באופן דמגוגי. השתגענו לגמרי. יש משמעת קואליציונית וזה ייקבר כאן קבורת חמור."

רוב חברי הכנסת התרעמו על חברתם למפלגה קרן ברק שהיא אחת מיוזמי החוק על כך שהיא חוברת לשמאל בהצעת חוק המעודדת משפטיזציה ופגיעה בתא המשפחתי.

לטענת ח"כ קרעי מדובר ב"טרלול משפטי שישגע ויהרוס משפחות" והוא לא מתכוון לתת לחוק הזה לעבור בקריאה שנייה ושלישית.

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות