עיתונאי שבהליך גירושים ביקש לחשוף מחדלים של מערכת המשפט טוען שהושתק ע"י הנהלת בתי המשפט

עיתונאי ששמו לא הותר לפרסום אשר מועסק בעיתון "הארץ" נקלע להליך גירושים מאם בנו יחידו, וההליכים בניהם התנהלו באולמה של כבוד השופטת אסתר ז'יטניצקי רקובר מבית המשפט למשפחה בתל אביב החליט כי הוא מעוניין לחשוף את "המחדלים של מערכת המשפט שדנה בענייני משפחה". 

העיתונאי ביקש מהשופטת כי תתיר לו לפרסם את התנהלותה בהליך בעניינו אך זו האחרונה סירבה וכאשר הוא פנה להנהלת בתי המשפט היא החליטה להתפטר מהתיק.

העיתונאי הסביר בבקשתו כי החל לבדוק את התנהלותה של מערכת בתי המשפט כולה בכל הנוגע לבתי המשפט לענייני משפחה, בדגש על אובדנות בקרב גברים הבאים בשערי מוסד זה. 

"במהלך תחקיר המתנהל מזה חמישה חודשים ואחרי שהגיעו לידיו חומרים וממצאים מחרידים, פנה החתום מטה להנהלת בתי המשפט… בהקשר זה מבקש החתום מטה להתיר את פרסומם של כמה מהפניות בקשות תגובות שהעביר לבית המשפט, כמו גם כמה חלקים מכמה פרוטוקולים והחלטות שיפוטיות בתיק. הוא טען כלפי השופטת בין היתר כי "סילפה את דבריו והמציאה פרטים עובדתיים".

"הזדעזעתי מרשלנותה המתמשכת, משקריה, מזיופי הפרוטוקולים, ומנימוקיה להחלטות – נימוקים שהתבססו על המצאות פרי מוחה ועל טענות שאיש בכלל לא העלה לפניה ואשר היא טענה כאילו מי מהצדדים אמר אותן".

לאחר התפטרותה של השופטת תיקו של העיתונאי הועבר לידיו של השופט ארז שני שגם הוא דחה את בקשתו וזאת על אף שטען שהוא תומך ומבין את החשיבות של פרסום פסקי דין  "הכלל הוא שמעשי בית המשפט נעשים ב"אור", ובית המשפט אינו "כותב למגירה" אלא קובע נורמות למען יידע הציבור וכל הגבלה על הפרסום היא בבחינת החריג."

אך במקרה דנן החליט השופט שני לדחות את הבקשה ואף לחייב את העיתונאי ב 4,000 ש"ח הוצאות.

כתב הארץ הכין תחקיר על השופטת ז'יטניצקי רקובר שדנה בתיק שלו. השופטת חשה מאוימת – והתפטרה

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות