מדוע פייסבוק החליטה להשבית קבוצת פייסבוק של אבות גרושים?

מערכת גירושים ישראל

חברת פייסבוק העולמית החליטה בצעד לא שגרתי להשבית כליל קבוצת פייסבוק וותיקה של הורים גרושים (מרביתם אבות) שמנתה קרוב ל 11 אלף איש ואישה.

קבוצת הפייסבוק שנקראה "מלוכדים" הייתה ידועה מאוד בקרב קהילת ההורים הגרושים ואמש ללא כל הודעה מוקדמת הקבוצה נעלמה מהרשת ולמנהליה נמסר שהיא הושבתה באופן מיידי וללא כל הודעה מוקדמת.

בפעם האחרונה שהושבתה קבוצת פייסבוק משמעותית ע"י חברת פייסבוק היה מדובר בקבוצת מתנגדי חיסונים ששם הופץ מידע שגוי ומטעה (פייק ניוז) לגבי אמינות ובטיחות חיסוני הקורונה.

במקרה הנוכחי מדובר בקבוצת פייסבוק השייכת לעמותת מ.ל.ה – מלוכדים למען הילדים שעוסקת בהורים גרושים וכאלו שהם בהליכי גירושים, כך שסיבת ההשבתה איננה ברורה.

אחד ממנהלי קבוצת הפייסבוק שהושבתה דורון ביטון מסר כי הם לא מבינים מדוע הקבוצה הושבתה, הם לא קיבלו שום אזהרה לגבי סגירת הקבוצה וכל שנמסר להם מפייסבוק הוא שהקבוצה אינה עומדת בכללי הקהילה שלהם.

עוד הוסיף ביטון: "זו תעודת עניות לרשת של פייסבוק, אנחנו מנהלים עמותה שכל כולה התנדבות ועזרה לאנשים שנכנסו למצוקה בגלל הליכי גירושים, בקבוצה שלנו אנשים קיבלו עצות מצילות חיים ותקווה שעולמם לא יחרב ובשנייה אחת פייסבוק החריבו הכל. אנחנו לא נשתוק להם על זה, ולא ניתן להם לסתום לאנשים את הפה, נפעל הן באפיק משפטי מולם והן במחאה גדולה שאנחנו מארגנים בימים אלו"

עד שיתבהרו הדברים החליטו המנהלים לנסות ולשחזר את הפעילות והקימו קבוצה חדשה של "מלוכדים" בתקווה שיצליחו להגיע אל כל אלפי החברים.

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות