ההורים הגישו תלונות שווא הדדיות ביניהם. השופט קבע – צו הגנה לילדות מפני הוריהם

מערכת גירושים ישראל
כבוד השופט אסף זגורי החליט כי כדי לשמור ולהגן על הבנות מפני הוריהן עליו ליצור עבורן מרחב מוגן מהסכסוך

בבית המשפט בנצרת פסק כבוד השופט אסף זגורי בעניינם של זוג הורים אשר ביניהם סכסוך קשה השואב את בנותיהם ומתקיים בנוכחותן תוך שימוש בהן והן רק בנות 8 ו-5 ושמונה חודשים, סכסוך שעל פי קביעות המומחים שהקטינות חוות אותו כטראומה מתמשכת.

 שני ההורים עשו שימוש בהליכים  משפטיים ועתרו לקבלת צווים פוגעניים האחד כנגד משנהו במסגרת המאבק ביניהם ללא  שקילת הנזקים וחומרת הצעדים שנקטו לבנותיהן הקטינות.

  "אותם הליכים שנקטו ההורים הם אך ביטוי נוסף להרסנות הקונפליקט ההורי עבור  הקטינות והמשפחה כולה"

הצדדים עשו שימוש באופן ציני  בדיבור "טובת הבנות" בכתבי הטענות ובטענות בעל פה, אך למעשה העדיפו את האינטרסים האישיים, תוך שבחרו "להוריד את הכפפות" ולהיאבק באופן הכי מכוער שיכול להיות, תוך עירוב הקטינות, העברתן מאחד לאחר, ניסיון לנכס אותן, חשיפתן  לקונפליקט נאמנויות בלתי אפשרי, חשיפתן לחקירות משטרתיות, הקלטתן, צילומן ושימוש בהן לצרכי מאבק הגירושין. השיא של הדברים התבטא בשני מהלכים קיצוניים:

הראשון, בהגשת תלונה במשטרה על ידי האב בגין פגיעה בקטינות מצד האם מצד אחד והשני שהוא לא פחות חמור, הגשת תלונה במשטרה על ידי האם כנגד האב מאוחר יותר בגין אירועי אלימות שלטענתה ננקטו על ידי האב התוצאה של המהלכים שננקטו על ידי ההורים הייתה קשה מנשוא : בעקבות הבקשה הורחקה האם מדירתה ומהקטינות ונמנע ממנה קשר עמהן. ובעקבות התלונה במשטרה, נפתחה חקירה, הוגשה בקשת מעצר ימים כנגד האב שנעצר ושוחרר למעצר בית בתנאים מוגבלים בבית בא כוחו תוך שהוא מורחק מבנותיו.

העו"ס שמונה לצדדים הסביר כי עולה כי רמת הקונפליקט במשפחה  היא גבוהה ביותר ומשפיעה לרעה על הקטינות. עד כדי כך רב הנזק שנגרם להם שהוא לחוק הנוער שוקל להכריז על הקטינות נזקקות,

לבסוף קבע השופט זגורי כי עליו למצוא את הדרך ולהגן על הקטינות מפני המעשים של הוריהן:

"נחוץ בנסיבות צו הגנה מהסכסוך ומהקונפליקט"

השופט קבע כי נאסר איסור מוחלט וגמור על ההורים ועל משפחות המוצא לערב את הקטינות, להקליט אותן, לחשוף אותן לסכסוך, להעביר להם מסרים מסיתים כנגד ההורה האחר והורה אשר יפר את הוראותיו יקנס בסך של 2,000 שח עבור כל הפרה שקבע

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
כתבות אחרונות